Spořicí účet Waldviertler Sparkasse

Základní informace o spořícím účtu od Waldviertler Sparkasse

Rakouský peněžní ústav Waldviertler Sparkasse má na našem území pouze několik poboček v okolí Moravských Budějovic a Jindřichova Hradce, jeho nabídka tak bude zajímavá převážně pro obyvatele jižních Čech.

Roční úroková sazba na spořicím účtu se liší v závislosti na výši peněžního zůstatku následovně:

 

0 – 59 999,99 Kč

60 000 Kč – 999 999,99 Kč

od 1 000 000 Kč

2,00 % p. a.

0,50 % p. a.

1,00 % p. a.

Kreditní zůstatek spořicího účtu od Waldviertler Sparkasse je úročen složeným úrokem, kdy je každá jednotlivá část vkladu úročena příslušnou úrokovou sazbou.

Založení i zrušení spořicího účtu je bezplatné, minimální vklad při zřízení účtu je 200 Kč. Klientům, kteří mají u Waldviertler Sparkasse aktivní i běžný účet je ten spořicí veden zdarma, ostatní zaplatí 200 Kč za rok.

Zadarmo lze na účet vkládat peníze, popř. je vybírat; bezplatný výpis z účtu je zasílán jednou ročně.
K spořicímu účtu není vystavována platební karta, nelze ho tedy využívat k běžnému platebnímu styku. Na spořicí účet lze nahlížet i přes Internetbanking, nelze ho však přes internetové bankovnictví spravovat.

Spořicí účet od Waldviertler Sparkasse umožňuje tzv. inteligentní spoření, kdy jsou dle zadání klienta peníze z bankovního účtu nad určitý limit automaticky převáděny na spořicí konto a naopak. Každá fyzická osoba si může založit pouze jeden spořicí účet, přičemž není povinen mít běžný účet u též banky.

Pobočky banky naleznete pouze v Horních Rakousech a několika českých městech – konkrétně v Třeboni, Jindřichově Hradci, Pelhřimově, Dačicích, Třeboni a v Moravských Budějovicích.

Výhody spořicího účtu od Waldviertler Sparkasse

  • úroková sazba 0,30 – 1,80 % p. a. v závislosti na vkládané částce
  • založení i zrušení účtu zdarma
  • spořicí účet podporuje inteligentní spoření, kdy jsou peníze z běžného účtu nad stanovený limit automaticky přeposílány na spořicí účet a naopak
  • není podmíněno vedením běžného účtu u Waldviertler Sparkasse

Nevýhody spořicího účtu od Waldviertler Sparkasse

  • pobočky banky jsou pouze v jižních Čechách a v Horním Rakousku
  • k účtu není vystavována platební karta
  • přes internetové bankovnictví lze na účet pouze nahlížet, nelze ho spravovat

Článek byl aktualizován: 9. března 2012