Spořicí účet LBBW Bank

Základní informace o spořicím účtu LBBW Bank

Spořicí účet od banky Landesbank Baden-Württemberg se vyznačuje úrokem ve výši 1,75 % p. a. u účtu v českých korunách a 0,75 % p. a. u účtu vedeného v eurech.

Na spořicí účet LBBW není vázána žádná výpovědní lhůta, vaše peníze vám tak jsou k dispozici téměř okamžitě. Spořicí účet LBBW tak nabízí výhodnější míru úročení těm, kteří na svém běžném bankovním účtu přechovávají větší obnos peněz.

Na spořicí účet od LBBW vedený v českých korunách lze kdykoliv zdarma vložit libovolnou částku v hotovosti, převodním či trvalým příkazem z běžného účtu z jakékoliv banky. Zřízení účtu, jeho vedení i čtvrtroční zasílání výpisů z účtu je zdarma. Za každou odchozí domácí platbu (zadanou papírově i elektronicky) zaplatíte 10 Kč a výběr hotovosti vás přijde na 30 Kč jednorázově. Minimální zůstatek na účtu je 500 Kč.

Na spořicí účet vedený v eurech lze zdarma vložit pouze finanční částku v hotovosti. Všechny příchozí a odchozí platby jsou zpoplatněny dle aktuálního sazebníku pro zahraniční platby. Založení, vedení a zrušení účtu je i v tomto případě zdarma, stejně tak jako zasílání výpisu z účtu poštou každý čtvrtrok. Bez poplatků se obejde i aktivace a samotné používání internetového bankovnictví. Minimální zůstatek eurového učtu je 20 €.

Úroky jsou u obou typů účtu připisovány měsíčně. Pro převod peněz můžete z pohodlí domova využít i internetové bankovnictví.

Spořicí účet vedený v korunách si můžete založit i bez nutnosti navštívit pobočku banky, a to telefonicky, přes elektronický formulář nebo písemnou žádostí. V tom případě však na pobočkách LBBW Bank bude možné jen vkládat hotovost.

Výhody spořicího účtu LBBW Bank

  • úroková míra 1,75 % p. a. pro účet v Kč; 0,75 % p. a. pro účet vedený v eurech
  • žádná výpovědní lhůta
  • možnost eurového a korunového účtu

Nevýhody spořicího účtu LBBW Bank

  • minimální zůstatek na účtu ve výši 500 Kč
  • pobočky LBBW bank naleznete jen ve větších městech

Článek byl aktualizován: 26. února 2012

2 komentáře to “Spořicí účet LBBW Bank”

23.02.11 at 16:42
Posted by Vladimír Vorlíček

Na webové stránce o spořícím účtu máte stále nesprávné informace s úrokem 2% p.a. upravená změna je 1,75 %. Dále je nesprávně 10 Kč za domácí platbu (nyní 20 Kč ?) za výběr hotovosti 30 Kč (nyní 55 Kč?). Takže s tím něco udělejte.

07.11.11 at 18:01
Posted by Vladimír Vorlíček

Spořící účet sjednaný v minulosti jsem zrušil a zalo-
žil IQ spořící účet. Sdělte změněné podmínky. Smlouvu o IQ spořícím účtu jsem uzavřel v CZK měně dne 26.10.2011. Rozumím 1 měsíční výpovědní lhůtě při výplatách a platbách, ale nevím za jakých podmínek např. při výplatě ho-
tovosti nebo platbě příkazem.