ING Konto ING Bank

Základní informace o spořicím účtu ING Konto od ING Bank

Spořicí účet ING Konto od stejnojmenné finanční skupiny z Holandska patří na našem trhu k těm lepším. Mezi hlavní výhody patří naprostá absence poplatků a nulová výpovědní lhůta.

U ING Konta není dána minimální ani maximální částka, kterou musíte mít na účtu. Peníze si můžete díky absenci výpovědní lhůty převést prakticky kdykoliv – jediným omezením (z bezpečnostních důvodů) pak je nutnost peníze převést na jeden ze tří předvolených účtů.

Spořicí účet ING Konto si můžete založit buď osobně v některé z poboček, nebo přes internet. K tomu vám stačí jen občanský průkaz a číslo vašeho stávajícího korunového účtu, přičemž vyplníte formulář a smlouva vám bude zaslána poštou.

Správa účtu může probíhat hned několika způsoby přes bezplatné telefonní linky, nebo přes internet. Z pohodlí domova tak můžete kontrolovat stav účtu, vyřizovat převody peněz, popř. zadávat trvalé příkazy a inkasní platby.

Pro správný chod spořicího účtu od ING není zapotřebí rušit stávající bankovní účet. Úroky se u tohoto spořicího účtu připisují vždy čtvrtletně k poslednímu dni každého třetího kalendářního měsíce (tedy k 31. 3., 30. 6., 30. 9. a 31. 12.).

Počet účtů ING Konto, které si může fyzická osoba zřídit, není nijak omezen. Na účet si peníze můžete vložit převodem z korunového účtu zřízeného u jakékoliv banky v České republice.

Výhody spořicího účtu ING Konto

  • odchozí i příchozí platby zdarma
  • bezplatný přístup k účtu pomocí internetu a telefonu
  • zřízení a vedení účtu zdarma
  • možnost zřízení účtu přes internet
  • nulová výpovědní lhůta

Nevýhody spořicího účtu ING Konto

  • peníze z konta mohou být převedeny pouze na tzv. transakční účet
  • menší množství poboček ING banky na území ČR

článek byl aktualizován: 6. února 2013

4 komentáře to “ING Konto ING Bank”

07.07.10 at 15:28
Posted by Václav Hayer

nevím co to je t.zv.transakční účet?může to být stávající účet u poštovní spořitelny?děkuji za informaci,Hayer

08.11.10 at 19:42
Posted by Moravec Jan

Při zřízení konta jsem měl 3%. Postupně se úrok snížil na současné 1,75%. Teď čtu, že v akci (kampaň 955128) nabízíte 3,5%. Není to diskriminace stávajících klientů ? Převedete mi v rámci kampaně můj účet na vyšší procento ?
Píšete, že jste poskytovatel, který odmítá lákat na podmíněné úroky, či krátkodobou nabídku.
Těším se na odpověď. Moravec

16.11.10 at 09:31
Posted by Adela

Četla jsem,že při založení ING-konta do konce listopadu bude úrok činit 3,5% od ledna 2011.Tento úrok je napořád nebo jen určitou dobu? Děkuji.

04.01.11 at 16:24
Posted by pavla

transakcni ucet je ten Váš. takze to muze byt i ten z postovni sporitelny.