Spořicí účet ČSOB

Základní informace o spořícím účtu ČSOB

Vklady na spořicím účtu od ČSOB jsou úročeny 1,10 % p. a.

Výpovědní lhůta při této výši úroku je pouhý 1 den minimální počáteční vklad činí 5 000 Kč. Při zakládání tohoto spořicího účtu není nutné vedení účtu u ČSOB.

Zřízení i vedení spořicího účtu od ČSOB je spolu se zasíláním výpisů v měsíční periodicitě zdarma. Poplatek za předčasný výběr ze spořicího účtu činí při lhůtě do 6 měsíců včetně 0,75 % z vybírané částky; v lhůtě nad 6 měsíců 1,5 % z vybírané částky. Na účet můžete peníze vkládat kdykoliv buď v hotovosti, popř. převodem z libovolného běžného účtu.

Spořicí účet můžete vést hned v několika měnách – jmenovitě v českých korunách, amerických dolarech, eurech, švýcarských francích popř. britských librách. Připisování úroků probíhá v závislosti na délce výpovědní lhůty buď měsíčně, nebo čtvrtletně.

Majitelé osobního účtu vedeného u ČSOB mohou navíc zdarma využít formu inteligentního spoření, kdy klient pouze nastaví částku, kterou chce udržovat na svém běžném účtu. Peníze jsou při jejím překročení denně převáděny na lépe úročený spořicí účet.

Pro založení účtu je potřeba zpravidla jen jeden doklad – u občanů ČR je to občanský průkaz, u cizích státních příslušníků cestovní pas.

Výhody ČSOB Spořicího účtu:

  • úroková sazba 1,10 % p. a.
  • není nutné vést běžný účet u ČSOB
  • možnost vést účet v CZK, USD, EUR, CHF nebo GBP
  • výpovědní lhůta pouhý 1 den

Nevýhody ČSOB Spořicího účtu:

  • minimální počáteční vklad 5 000 Kč
  • poplatek za předčasný výběr 0,75 % – 1,5 % z vybírané částky

Článek byl aktualizován: 9. března 2012

One Comment to “Spořicí účet ČSOB”

07.03.11 at 11:21
Posted by Eva Lukášková

Vážení,
mám k Vám pouze dotaz. Ve výpisu spořícího účtu je poznámka, že měníte od května Sazebník. Bude se to týkat i mého účtu?
Děkuji Vám za odpověď
E. Lukášková