Spořicí účet Citibank

Základní inforace o spořicím účtu Citibank

Spořicí účet od společnosti Citibank slouží jako doplněk k běžnému účtu od též banky. S ním je spořicí účet spojen a vaše volné finanční prostředky nad zvoleným limitem jsou z běžného účtu denně přesouvány za výhodněji zúročený spořicí účet. Průměrná úroková sazba činí 1,50 % p. a.

Spořicí účet Citibank nelze použít k transakcím a nelze z něj ani na něj provádět běžné platby; peníze je nejprve nutné převést na zvolený běžný účet od společnosti Citibank. Pro snadnější manipulaci lze nastavit výši minimálního a maximálního zůstatku běžného účtu, peníze mimo tento limit poté budou automaticky převáděny na spořicí účet.

Pro převod peněz mezi běžným účtem a spořicím účtem můžete krom osobní návštěvy pobočky banky využít i telefonní bankovnictví CitiPhone či internetové bankovnictví Citibank Online.

Zřízení i vedení spořicího účtu Citibank je zdarma, stejně jako zúčtování účetní položky na tomto účtu. Vklady na účtech nejsou vázány výpovědní lhůtou, přičemž úroky jsou připisovány měsíčně. Váš vklad je v souladu se zákonem pojištěn až do výše 50 000 eur.

O založení běžného a návazně i spořicího účtu můžete zažádat online přes internet, navštívit jednu z deseti převážně pražských poboček nebo prostřednictvím obchodního zástupce Citibank.

Výhody spořicího účtu od Citibank:

  • průměrná úroková sazba 1,50 % p. a.
  • zdarma automatické převody peněz mezi běžným a spořicím účtem dle vašich požadavků
  • nulová výpovědní lhůta
  • zřízení a vedení účtu zdarma

Nevýhody spořicího účtu od Citibank

  • nutnost mít běžný účet u Citibank
  • účet nelze použít k transakcím a ani z něj nelze provádět běžné platby

Článek byl aktualizován: 26. února 2012