Spořicí účet AXA Bank

Základní informace o spořicím účtě AXA Bank

Hlavním lákadlem spořicího účtu od AXA Bank je především absence poplatků, a to jak za zřízení, tak za vedení účtu. Bezplatné je rovněž internetové bankovnictví, jež je součástí účtu. Ten tak můžete pohodlně ovládat z pohodlí svého domova.

Prostřednictvím internetového bankovnictví jsou zdarma i některé další služby – jmenovitě se jedná o příchozí tuzemské a interní platby, první dvě odchozí tuzemské platby, zadání platby či zadání interního trvalého platebního příkazu.

Vklad na spořicím účtu AXA Bank do 5 000 000 Kč je úročen 1,9 % p. a. a dalšího půl procenta tvoří případný věrnostní bonus vyplácený na konci roku, pakliže zůstatek dosáhne alespoň 40 000 Kč. Zůstatek na účtě od 5 000 001 Kč je úročen základní sazbou 1,3 % p. a., resp. 1,8 % p. a. v případě dosažení bonusu. K vyplácení úroků dochází měsíčně, popř. při zrušení účtu.

Při zakládání účtu nejste limitováni minimálním vkladem; do 6 měsíců však na účet musíte vložit alespoň nějakou částku, jinak bude automaticky zrušen. Pro založení spořicího účtu od AXA Bank není nutné zakládat další běžný účet. V současné době může být měnou účtu pouze česká koruna.

Všechny vklady na účtu jsou pojištěny až do výše 100 000 euro. AXA Bank má sídlo v Belgii a proto počítejte s tím, že ochrana vašich peněžních prostředků se řídí platnými belgickými zákony.

Abyste si mohli založit spořicí účet AXA Bank, musíte splnit v podstatě jen tři základní podmínky: mít nejméně 18 let, vlastnit mobilní telefon a být občanem České republiky, popř. být cizinec s platným povolením k pobytu na území ČR.

Výhody spořicího účtu AXA Bank

  • Zřízení i vedení účtu zdarma
  • První dvě odchozí platby zdarma, každá další za 19 Kč
  • Není nutné zakládat další běžný účet
  • K vyplácení úroků dochází měsíčně
  • Vaše vklady jsou pojištěny až do výše 100 000 euro
  • Úroková míra až 2,40 % (standardní úrok + roční prémie při zůstatku alespoň 40 000 Kč)

Nevýhody spořicího účtu AXA Bank

  • Pobočky AXA Bank jsou jen v některých větších městech
  • Lze ho vést pouze v Kč

Článek byl aktualizován: 20. června 2012

9 komentářů to “Spořicí účet AXA Bank”

21.03.10 at 12:22
Posted by Mikulová Helena

Kde si ověřím nebo kde se mohu informovat, že peníze jsou pojištěny do 100.000 EUR

26.04.10 at 12:48
Posted by Jan Plesar

V půli března jsem přes internet zažádal o zřízení Spořicího účtu AXA Bank. Do dnešního dne (26.4.2010) jsem nedostal ani smlouvu ani informaci o tom, že moji žádost obdrželi a zaregistrovali. O tuto informaci jsem požádal mailem koncem března. Odpověď byla, že to prověří. Po mém telefonickém dotazu před 14 dny mi bylo sděleno, že do tří dnů obdržím uvítací balíček. Do dnešní dne jsem neobdržel nic. Takže AXA Bank zřejmě nemá o další klienty zájem a navíc vyvolává dojem absolutní neserióznosti (viz plané sliby). Naproti tomu ING Konto bylo kompletně vyřízeno do 5 dnů.
Jan Plesar

03.05.10 at 10:41
Posted by Pavel

Nevěřte jim! Já o účet žádal už před měsícem, zaslání aktivačního balíčku stále jenom slibují a věší lidem bulíky na nos!!! O jakékoliv komunikaci s bankou nemůže být ani řeč! Nepošlou ani e-mail, ani nezavolají! Dělají si z lidí jen srandu! Pro takovou pochybnou banku tady není prostor. Svědčí to jen o jejich neschopnosti a lajdáctví. Této bance peníze určitě nesvěřím!

24.05.10 at 05:34
Posted by Jiří Švidrnoch

Asi 5x jsem si chtel založit účet. Po vyplnění všech kolonek a po posunuti na další mi vždy opět naběhlo vyplnění všech kolonek !!!!

25.10.10 at 23:14
Posted by Drápela

Zdravím,také jsem se pokoušel založit spořící ůčet,ale nevím proč banka potřebuje moje číslo ůčtu,a když jsem ho zadal tak jsem se zablokoval.Při vyhledání informací jsem se dostal jen na pobočku pojišťovny,kde jsem dostal informaci abych si zavolal na banku.Po přejetí všech oddělení jsem marně čekal na spojení,tak,že tyto služby jsou mizerné.Drápela

01.11.10 at 12:33
Posted by Bínová

Mám u Vás založený účet a nemohu se k němu přihlásit.Vzhledem k tomu,že mám penz.připojištění,kde mám uvedenu jinou adresu než u spoř.učtu,nejsem si jistá,že jsem dostala všechny Vámi požadované udaje.Číslo učtu je 7100545883. Také jsem se setkala s potížemi u klientu,kteří raději tento účet zrušili pro problémy s přihlašováním.Zdenka Bínová

12.11.10 at 13:21
Posted by Ladislav

Jsem překvapen-mě přišlo všechno co je třeba do dvou dnů,včera jsem na nový účet převedl peníze-dnes už jsou připsané a tak jsem zatím celkem spokojený.Teď ještě karta,snad to bude také OK.A tak se nebojte!
L.M.

25.02.11 at 22:00
Posted by Perný Miroslav

Mám ref.č. 10035263 . Moje připomínka je, že zobrazování kodu je velmi těžko čitelné. Jsem po operaci zeleného zákalu a rozluštění kodu je velmi těžké.V současné době mám asi účet zablokovaný protože se mi při přihlášení kod nezobrazuje. Jinak spořící účet doporučuji , jsem až na výše uvedenou vadu velmi pokojen. Pro slabozraké však je méně výhodný.

14.09.11 at 13:23
Posted by Bořek

Jsem spokojen, vše vyřízeno do jednoho týdne. Peníze převedeny z ČS a.s. a již druhý den připsány na AXA spořícím účtu. Jen bych si rád ověřil pojištění vkladu. Nevím kde?
BP