Spořicí konto Komerční banky

Základní informace o spořicím kontě od Komerční banky

Vklady na spořicím kontu od Komerční banky jsou úročeny jednotnou sazbou ve výši 0,80 % p. a.

Spořicí konto je určeno pro majitele některého z následujících balíčků Komerční banky: Konto G2, IDEAL konto, Perfekt konto, Extra konto, Premium konto, TOP nabídka, Duo konto, Modré konto nebo Modré konto Plus. Účet vedený pouze v českých korunách si může založit jen fyzická osoba starší 18 let.

Spořicí účet od Komerční banky je sice bez výpovědní lhůty, nevýhodou je výše minimálního vkladu 5 000 Kč. Peníze můžete okamžitě převádět mezi spořicím účtem a vaším běžným účtem od Komerční banky. Účet můžete z pohodlí domova snadno ovládat i díky internetovému bankovnictví Mojebanka.

Zřízení i vedení spořicího konta je zdarma, bezplatné jsou i převody ze spořicího účtu na běžný účet u Komerční banky a zúčtované účetní položky. Měsíční, čtvrtletní, pololetní či roční elektronické výpisy jsou zdarma, klasický papírový výpis je zdarma pouze v případě půlroční resp. roční periodicity.

Minimalizace rizika je zajištěna i díky pojištění vkladu až do zákonem dané hranice 50 000 euro. Spořicí konto KB si můžete otevřít na všech obchodních místech Komerční banky.

Výhody spořicího konta od Komerční banky

  • úroková sazba ve výši 0,80 % p. a.
  • absence výpovědní lhůty
  • zřízení i vedení účtu zdarma (k již existujícímu bankovnímu účtu u Komerční banky)

Nevýhody spořicího konta od Komerční banky

  • nutnost vedení konta u Komerční banky
  • minimální výše vkladu 5 000 Kč

článek byl aktualizován: 9. března 2012